Batumi (Polski)

Batumi In Your Pocket

share
Witamy w pierwszym wydaniu Batumi In Your Pocket! Mamy nadzieję, że przewodnik będzie Ci pomocny podczas pobytu w Batumi, skieruje Cię w najlepsze miejsca i przekaże niezbędną wiedzę na temat miasta.

Batumi było antyczną kolonią grecka, portem Imperium Rzymskiego, świadkiem walk wojsk gruzińskich w czasie ataku sił otomańskich. W 1878 Batumi znalazło się pod panowaniem Imperium Rosyjskiego i szybko się rozwinęło. Dziś jest to główny port Gruzji i nadmorski kurort wakacyjny.

Batumi rozkwita. Po kilku latach odbudowy i rozbudowy, miasto stało się letnim kurortem w pełnym znaczeniu tych słów. Wykonano tu wielką pracę. Starówka została odnowiona według dokumentów archiwalnych z XIX wieku, kiedy to miasto przeżywało okres prosperity. Dołożono wiele nowoczesnych elementów i budowli. Rezultatem jest często kontrowersyjne, unikalne połączenie delikatnych balkonów i balustrad, ciekawych elewacji, cichych brukowanych uliczek, gdzie powietrze jest wypełnione aromatem kawy, zapachem roślin cytrusowych, i oczywiście morskiej bryzy...

Wiele prac budowlanych wciąż trwa, niektóre drogi są w remoncie, system transportu publicznego pozostaje miejscami dość niejasny, niewygodny i krępujący. Ale to, co wyłania z się tego bałaganu może stać się przykładem najlepszego turystycznego miejsca w regionie. Władze lokalne i prywatny biznez starają się rozwijać infrastrukturę turystyczną, z roku na rok budowane są nowe, imponujące hotele, wysoka jakość usług biur podróży staje się normą, powstają nowe obiekty rekreacyjne, liczne restauracje i kawiarnie.

W przewodniku znajdziesz także informacje dostarczone przez Agencję Turystyki Adżari, które są warte przejrzenia, gdyż jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych regionów w Gruzji.

Życzymy szczęśliwego pobytu, wielu radosnych chwil nad morzem w Batumi i w okolicy, a przede wszystkim dużo słońca. Gamardżoba!


This site uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies. Find out more here. AGREE
Top